Škola smyku pro začínající řidiče

Cena s DPH: 3 490,00 Kč
Cena bez DPH: 2 884,30 Kč
Koupit zážitek

Základní specifikace produktu Škola smyku pro začínající řidiče

  • Kategorie: Zážitky
  • Typ: Škola smyku a kurzy bezpečné jízdy
  • Počet osob: 1 osoba

Nahoru

Detailní informace produktu Škola smyku pro začínající řidiče

Škola smyku pro začínající řidiče, kteří po absolvování základního výcviku v autoškole a získání řidičského oprávnění nemají dostatek zkušeností, zručnosti a bohužel někdy ani znalostí k řešení jak rutinních, tak i složitějších dopravních situací.

Na nejmodernějším cvičišti v ČR si osvojíte a upevníte potřebné techniky a na budoucí silniční provoz budete o to více připraveni.

Kurz je součástí podporovaného speciálního programu pro mládež. 

Zážitek Škola smyku pro začínající řidiče obsahuje:

  • Teoretickou část (1 hodina)
  • Praktický výcvik (3 hodiny)
  • Přestávku na oběd (1 hodina)
  • Účastnický certifikát potvrzující absolvování kurzu

Kurz probíhá v profesionálním areálu v Mostě vybudovaném speciálně pro Kurzy smyku (výukové prostory + výcvikový okruh).

Průběh kurzu:

Začnete teorií, profesionální instruktor Vás seznámí s informacemi o správném sezení ve voze, držení volantu, brzdění, elektronických systémech, výběru vhodných pneumatik, přípravě na zimní období, aquaplaningu a novinkách z legislativy. A pak už hurá na cvičiště.

Celé 3 hodiny si budete na cvičišti pod dohledem instruktorů na různých cvičných plochách zkoušet různé situace, které Vás mohou na silnici potkat. Praktická část je zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, řešení smyku, manévrování s vozidlem za různých okolností, vnímání rizika tzv. mrtvých úhlů při pohledu z vozidla, rozpoznávání bezpečné vzdálenost při souběžné jízdě a poskytování první pomoci. Po celou dobu výcviku je zajištěna komunikace s instruktorem pomocí vysílačky.

Vybavení cvičiště:

Technické vybavení ploch: příčné vodní bariéry, různé druhy povrchů, aquaplaningová dráha, měření rychlostí, ostřikování ploch. 4 samostatné kluzné plochy: rovinka, zatáčka, kopec končící zatáčkou (výcvik v obou směrech) a kluzná plocha s úhybnou deskou.

Trvání:

9:00 – 14:00 nebo 13:00 – 18:00 (včetně přestávky na oběd 1 hod.)

Sezóna:

Celoročně. Je nutno se přizpůsobit vypsaným termínům, které se konají v pracovních dnech i o víkendu.

Lokalita:

Most

Podmínky: 

Účastník musí být držitelem řidičského průkazu platného v době kurzu na území České republiky. Nutné na začátku kurzu předložit řidičské oprávnění sk. B a občanský průkaz ke kontrole. Nutný věk od 18 do 24 let. Fyzická a duševní způsobilost. Zákaz požít před a během kurzu alkoholické nápoje a návykové látky.

Další informace: 

Pokud nemáte vlastní auto je možno zajistit jeho pronájem. Doprovod další osoby v učebně při teoretické části ani ve voze při praktickém výcviku není přípustný.

Nahoru