Kurz bezpečné jízdy Hradec Králové

Cena s DPH: 3 450,00 Kč
Cena bez DPH: 2 851,24 Kč
Koupit zážitek

Základní specifikace produktu Kurz bezpečné jízdy Hradec Králové

  • Kategorie: Zážitky
  • Typ: Škola smyku a kurzy bezpečné jízdy
  • Počet osob: 1 osoba

Nahoru

Detailní informace produktu Kurz bezpečné jízdy Hradec Králové

Na rozdíl od školy smyku se kurz bezpečné jízdy zaměřuje na situace, které může každý z řidičů potkat ve zcela běžném provozu. Nepříjemné situace vznikají na denní bázi a bez ohledu na počasí, ať už se jedná o nedání přednosti, vběhnutí zvířete do vozovky nebo o stojící vodu na silnici.

Kurz bezpečné jízdy vás připraví v první řadě na správné použití krizové brzdy. Zažijete si plný brzdný účinek a chování auta s ním spojené na různých druzích povrchu. V případě, že již samotná brzda nestačí, musí přijít také vyhýbací manévr. Naučíte se, jak se správně a bezpečně vyhnout nečekané překážce společně s tréninkem rychlé reakce. Vyhnutí budete cvičit na nečekaně vypouštěné vodní cloně. Na závěr kurzu se podíváte na jednu z nejhorších nástrah na silnici - aquaplaning, kdy auto při průjezdu ve vysoké rychlosti vyšší sloupcem vody ztratí kontakt se silnicí, a natrénujete si, co v takové situaci dělat, ale i nedělat.

Interaktivní teoretická příprava probíhá ve specializovaných učebnách Dopravního výcvikového centra v Hradci Králové formou audiovizuální prezentace a diskuze o nejčastějších krizových situacích v silničním provozu.
Intenzivní praktický trénink probíhá pod vedením certifikovaných instruktorů s možností nácviku řešení krizových situací. Instruktoři průběžně upravují náročnost výcviku dle zkušeností a projevených schopností účastníků kurzu.

Pokud máte zájem o trénink smyku vyzkoušejte také Školu smyku.

Kurz bezpečné jízdy Hradec Králové obsahuje:

  • Teoretickou část na téma - funkce stabilizačních systémů, vlastnosti pneumatik, krizové brzdění - 60 minut
  • Coffee break + příprava na jízdu - 30 minut
  • Praktickou část - Krizové brzdění, vyhýbací manévr, trénink v aquaplaningové vaně - 120 minut
  • Účastnický certifikát potvrzující absolvování kurzu

Vybavení cvičiště:

Technické vybavení ploch: smyková deska s vodními překážkami, asfalt s vodními překážkami, kluzný kopec, aquaplaningová vana, rovná kluzná plocha a zatáčka - kruh.

Trvání:

cca 3,5 hodiny (začátek 9:00 nebo 13:30 dle vybraného termínu)

Sezóna:

Celoročně. Je nutno se přizpůsobit vypsaným termínům.

Lokalita:

Hradec Králové

Diváci:

Mohou sledovat kurz ve venkovních prostorách k tomu určeným. V případě příplatku za doprovod 350 Kč mohou sedět s účastníkem v autě.

Doplňující informace:

Kurz bezpečné jízdy je ideální absolvovat s vlastním vozidlem.

Ostatní informace:

Účastník musí být držitelem řidičského průkazu platného v době kurzu na území České republiky. Nutné na začátku kurzu předložit řidičské oprávnění sk. B a občanský průkaz ke kontrole. Minimální věk je 18 let. Fyzická a duševní způsobilost. Zákaz požít před a během kurzu alkoholické nápoje a návykové látky.

Nahoru