Moderní dárky pro všechny

Uvažujete často o přeměnách? Jak něco bývávalo za vašich mladých let a jak je to teď? Časy se mění a s nimi také způsoby chování, způsoby myšlení, způsoby jednání v nejrůznějších situacích.

Uvažovali jste někdy nad tím, jak moc se přeměnily zvyky při předávání darů, ať už to byly dárky vánoční, narozeninové, výroční, nebo dárky, které člověk věnoval jen tak?

Ještě za dob našich babiček bývalo zvykem gratulovat k narozeninám den předem. Nikdo ale není schopen říci, proč tomu tak bylo. Gratulanti se v předvečer narozenin chopili kytice karafiátů nebo gerber, popadli bonboniéru, při oslavě kulatých narozenin dokonce dvoupatrovou, a utíkali potřepat pravicí. Dospělý oslavenec si k tomu možná vysloužil ještě lahvinku bílého či červeného. To aby během oslavy nevázla zábava a aby bylo čím zapíjet pojídání čerstvě připravených obložených chlebíčků.

V dnešní době se mnohdy oslavuje mnohem bujařejším způsobem a také co se týče darů, je vidět obrovský posun. Jste-li oslavencem, málokdy se objeví ve dveřích někdo, kdo by v ruce držel bonboniéru a karafiáty. Z kabelky či z batohu obvykle vytáhne spíše obálku, ve které se objeví třeba některý z adrenalinových zážitků. Vím, o čem mluvím. Já osobně jsem loni k narozeninám dostala voucher na skydiving!

Poptáte-li se přátel a známých, zajisté budete narážet na podobné odpovědi. V obálkách se objevují nejrůznější zážitkové dary. Babičky a dědečkové nacházejí v obálkách poukázky na ozdravné pobyty, na návštěvu v solné jeskyni nebo třeba na masáž či perličkovou koupel, vnoučata a děti se naopak těší třeba z pocitu, že v brzké době budou moci navštívit pražskou surf arénu.

A víte, proč je darování zážitků v poslední době tak oblíbené? Protože lze tento dar koupit z pohodlí domova. Nemusíte kvůli němu stát fronty v přeplněných obchodních domech a nemusíte ani dlouze přemýšlet, co letos pořídíte. Na stránkách www.firmanazazitky.cz/bungee-jumping totiž vždycky objevíte zážitek, který jste vy nebo vaši blízcí ještě nevyzkoušeli. A nemusí to být zrovna bungee jumping…

Vloženo: 21.07.2016 10:59